arkadaşlık sitesi

ilişki sepeti'nde yeni misin? Kayıt ücretsiz'dir!
RUMUZ:
Boşluk bırakmayın özel karakter kullanmayın! en az 3 en fazla 15 karakter girebilirsiniz!
*
E-POSTA:
Geçersiz E-Mail adresi!
*
ŞİFRE:
En az 4 en fazla 12 karakter!
*
ŞEHİR:
Yaşadığınız şehri belirtin!
YAŞ:
Doğum tarihini Gün,Ay,Yıl olarak girmelisiniz!
CİNSİYET:
Cinsiyetinizi belirtin!
Kurallar ve koşulları kabul ediyorum
Koşullar ve kuralları kabul etmelisin!
Giriş

ARKADAŞLIK SITESI

Arkadaşlık nedir? Önce insanların bunu bilmesi veya bu kavramın anlamanı bilmesi lazım. Yoldan geçen herhangi birilerini durdurup arkadaşlık nedir, diye sorsak, herkesin kendine göre gerek doğru gerek yanlış muhakkak bir cevabı olacaktır. Arkadaş hepimizin dikkat ettiği ve hayatımız da olmazsa olmaz olan bir kavramdır. Günümüzün en negatif sonucu erkek, kadın ve sepetiın artık sosyal hayattan uzak, ev ve iş arasındaki kısır döngü içinde kalmalarından dolayı sosyal çevrelerini genişletememesi sonucun da internetin erkek ve kadın hayatına aniden girerek kendimizi içinden çıkılmaz bir durumun içerinde bulduk. Bu negatif sonuç ilişkilerde ve sosyal ortamlarda insan hayatını çok etkiledi. Kimisi bu durumdan olumsuz yönde etkilendi. Fakat bazıları interneti arkadaşlık siteleri sayesinde sosyal çevrelerini genişletmek için de kullandı. Yani internet bir nokta da sosyalleşmeye engel olurken, bazı kesimler de bunu kendi avantajlarına çevirerek sosyal çevrelerini genişletmeye yardımcı bir faktör haline çevirmeyi başardılar. İnternet üzerinde ki arkadaşlık sitesi ve sosyal paylaşım siteleri bazı kesimlerin çevresini genişletmeye yardımcı olmuştur.

Bu göz ardı edilemez bir gerçek olarak önümüzde durmaktadır. Zaten bunu inkâr etmek çok yanlış bir düşünce olmaktadır. Şöyle bir düşünelim (şu hayatta kaç tane gerçek dostum kaç tane gerçek anlam da "arkadaşım" var). Çok zor. İnanın bir elin parmaklarını geçmez. Çevremiz de çok duymuşuzdur en yakın "arkadaşımdan" çok büyük bir darbe yedim diye. Bunun sebebi erkek, kadın ve kız'lara gereğinden fazla değer vermemiz ve güvenmemizdir. Ama madalyonun öbür tarafından bakacak olursak erkek ve bayanlara güvenmek güzeldir. Çünkü bu güven duygusu bizim insani duygularımızı dimdik ayakta tutan en önemli özelliğimizdir. Artık günümüz de erkek, kız ve dul kadınlartanışma siteleri'nde ücretsiz arkadaşlık sitelerinde yeni "sepeti" ve "kadınlar" ile tanışıyorlar, bu ilişki siteleri nde kız arkadaş veya erkek arkadaş buluyorlar, hatta daha da ileri giderek, hayatlarını birleştiriyorlar.

Bu durum bazı kesimlerce yargılanıyor arkadaşlık siteleri'nden yapılan evlilikler ne kadar sürer, ne kadar mutlu eder diye. Ama normal şartlarda tanışıp evlenen veya görücü usulü evlenen çiftlerin birliktelikleri bir ömür boyu sürecek diye bir kaide var mı. Tabii ki yok. Etrafımız da çok görmüşüzdür ve duymuşuzdur, birbirlerine deli gibi aşık olup evlenen çiftlerin birkaç yıl geçtikten sonra çeşitli sebeplerden veya şiddetli geçimsizlikten ayrıldıklarını. Bu da demek oluyor ki ücretsiz arkadaşlık siteleri sayesinde tanışıp hayatlarını birleştiren çiftlerin evlilikleri bir süre sonra bitecek kavramı çok yanlıştır. Hatta daha önce evlenip ayrılan erkek , kız ve dul kadınlararkadaşlık sitelerinden buldukları erkek ,kız ve dul kadınlar ile hayatlarını birleştirmeye karar verdiklerin de geçmişte yaşadıkları kötü tecrübelerden dolayı daha temkinli ve daha dikkatli olabiliyorlar. Ayrıca bu ücretsiz arkadaşlık sitelerini sadece bir evlilik kurumu olarak görmekte çok yanlış bir kavramdır. Burada nice güzel ilişkiler,arkadaşlıklar da kurulabiliyor. Düşünün bir kere başka bir şehir de yaşayan bir kişi ile arkadaşlık kuruyorsunuz ve bir gün o "arkadaşınızı" yaşadığınız yere davet ediyorsunuz. Şehrinizin en güzel yerlerine götürerek bir nevi rehberlik yapıyorsunuz. Onun yüzünde ki memnuniyeti görmek size ne büyük bir mutluluk verir. Daha sonra onun yaşadığı yere gitmek için sözleşip vedalaşıyorsunuz. Sizin içiniz de yeni bir yer keşfedip tanıyabilme heyecanı onun size tanıtabilme heyecanı ne güzel bir duygu. İşte bu heyecan duygusu bile "arkadaşlık" kavramının temellerini sağlamlaştırır. Demek oluyor ki bu tanışma ve arkadaş bulma sitelerinde ki ücretsiz arkadaşlık siteleri bizlerin bakış açısına göre değişiyor. Ne demiş atalarımız dervişin fikri ne ise zikri de odur. Arkadaşlık güzeldir bunu unutmayın.