arkadaşlık

ilişki sepeti'nde yeni misin? Kayıt ücretsiz'dir!
RUMUZ:
Boşluk bırakmayın özel karakter kullanmayın! en az 3 en fazla 15 karakter girebilirsiniz!
*
E-POSTA:
Geçersiz E-Mail adresi!
*
ŞİFRE:
En az 4 en fazla 12 karakter!
*
ŞEHİR:
Yaşadığınız şehri belirtin!
YAŞ:
Doğum tarihini Gün,Ay,Yıl olarak girmelisiniz!
CİNSİYET:
Cinsiyetinizi belirtin!
Kurallar ve koşulları kabul ediyorum
Koşullar ve kuralları kabul etmelisin!
Giriş

ARKADAŞLIK

Kadın, erkek ve sepeti eskiden "arkadaşlarına" daha fazla dikkat ederdi. Onlarla fazla zaman geçirmeye çalışır, daha sık görüşürdü. Şimdi ise zaman ayırmak şöyle dursun, arkadaş edinmek'ten bile kaçar duruma geldi. Sürekli olarak çalışan ve yoğun tempoda kendine bile zaman ayıramayan kadın ,erkek ve kız lar evlerine yalnızca uyumak için girmektedir. Aile ilişkilerini bile zayıflatan bu çalışma hırsı insanların birbirleri ile olan rekabetinin artması sonucu ortaya çıkmıştır. Gelişen dünyanın bir gereği gibi görülen rekabet bireyleri birbirinden sürekli olarak uzaklaştırmaktadır. Hatta rekabet uğruna çoğu ilişkilerinden vazgeçmektedir. Bu bizi teknolojinin robotlaştırması anlamına gelir. Kendinden bile bir haber olan erkek ve bayan sürekli olarak çalışmak kazanmak için hırslanır. Böylece yavaş yavaş yalnızlaşır ve sonunda yine arkadaşlık, akrabalık gibi ilişkilerin ne denli önemli olduğunu anlayarak bu ilişkilere yönelir. Arkadaşlık, eskiden beri erkek, kız ve "kadın"ların en çok değer verdikleri bir değerdir. Bunun nedeni kişinin "arkadaşları",sevgili, manita'sı sayesinde paylaşmayı, insanlığın getirdiği duyguları, insan olmayı öğrenmesidir. Arkadaşları olan kişi kendi gibi diğer "kız" ve "kadın"larında yaşadığını öğrenerek bencillikten kurtulacaktır. "Arkadaşının","sevgili" ve "manita"sının acısına, sevincine ortak olacak bu sayede de paylaşmanın yalnızca maddi olmayacağını öğrenmiş olacaktır. Kişiler kendine ayıramadıkları zamanı değer verdiklerinin ortak olmak istedikleri duygularını kaçırmamak için kullanacaktır. Arkadaş edindikçe gerçek dünyaya dönen kişi aslında kendini sokmaya çalıştığı kalıptan da kurtulacaktır. Kendini her zaman en iyi olmaya programlamış olan insanoğlu bu tür ilişkilerini geliştirdikçe gerçekten yaşadığını anlar ve hayatın çalışmaktan, kazanmaktan ve rekabet etmekten ibaret olmadığını anlar.

Erkek ve kadınlar teknolojik gelişmeler sonucu evlerine ya da iş yerlerine hapsolmuştur. Bu yüzden de arkadaşlık ilişkileri kuracak, sevgili bulma, manita edinme ortamına sahip değillerdir. Ama teknoloji bunun için bulunmaz bir fırsattır. Erkek, kız ve dul kadın lar birbirleri ile olan iletişimini internet üzerinden yapabildiğine göre arkadaş bulmak için de interneti kullanabilir. Bunun çin açılan arkadaş bulma siteleri bu iş için biçilmiş kaftandır. Kız arkadaşı edinme siteleri kişilerin üye olmasıyla çalışır. Kendi adına profil açan ve üyelikleri sayesinde arkadaş arayan, sevgili bulmak isteyen erkek ve sepeti buldukları herkesle konuşma hakkına sahiptir. Bu konuşmada birbirlerinin yüzünü görmemekte ve en önemlisi de aralarındaki çoğu kişisel bilginin özelliği korunmaktadır. ilişki sepeti arkadaşlık siteleri arasına yeni katılan ama bu kısa zamanda kalitesini ortaya koyan önemli bir yerdir. Kullanıcılarına "ücretsiz" bir anlayışla hizmet sunan ilişki sepeti sevgili arama ve tanışma sitesi, arkadaş, sevgili, manita ve ilişki bulabilmeniz için girdiğiniz her seferde sizlere gerçek kadın ,erkek ve sepetiı sunmak için uğraşmaktadır.

ilişki sepeti diğer arkadaşlık sitelerinden farklı olarak gerçek erkek ve sepetiın profillerinin site üzerinde görüşme yapmasına izin vermektedir. Profillerin gerçekliğini doğrulamak için bazı uygulamaları her kullanıcıya zorunlu olarak yapan ilişki sepeti tanışma sitesi çalışanları bu uygulamaları düzenli periyotlarla tekrarlarlar. Verilen cevaplarda belirlenen sınır üzerinde tutarsızlık olursa profiller incelenir ve eğer profilin gerçek olmadığı anlaşılırsa sistem üzerinden o erkek, kız ve kadın yasaklanır. Bu uygulamalar ilk üye olma esnasında da yapılmaktadır. Tutarsız bilgiler veren kişiler ilk olarak üyelik aşamasında bir engele takılır ve sizlerle dalga geçmesine ya da sizleri sömürmesine izin verilmeden hemen sistemden uzaklaştırılırlar. Bu sayede en güvenilir arkadaş bulma ve tanışma sitesi olarak anılan ilişki sepeti'ta yapılan görüşmelerde de gizlilik ilkesi esastır. Sizlerin arasında geçen konuşmalar yalnızca yaptığınız kişi ile aranızda kalır. Hiçbir yönetici siz istemeden ya da herhangi bir şikayette bulunmadan yapılan konuşmaya bakma hakkına sahip değildir. Aksine konuşmalar kaydedilerek saklanır. Siz isterseniz ya da herhangi bir şikâyette bulunursanız ve konuşmaların incelenmesi gerekirse bu durumda konuşmaların içeriğine bakılacaktır. Aksi takdirde özel hayatın gizliliğine saygı prensibiyle hareket eden ilişki sepeti konuşmalara ulaşamaz.